SHUFFELBOARD BUFFALO ALLURE

Kód: 7090.501
Neohodnoceno
5 690 Kč
Expedujeme do 24 hodin

Shuffelboard od výrobce Buffalo.

Výstřižek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní shuffelboard pro celou rodinu!

Pro Alure Shuffelboard, nemusíte mít stůl, Shuffelboard má skládací nohy, které jsou pevné a ve správné výšce pro hru  (78 cm), shuffelboard tak může být umístěn kdekoliv.
Shuffleboard  je dodáván s 30 disky z leštěného bukového dřeva, které mohou být uloženy pomocí posuvného víka.

 

  • Výška 4,5 cm, délka: 200 cm, šířka 41 cm
  • Sklopné nohy

Tato populární a rozšířená stolní hra se narodila v 16. století v Anglii. Vznikla tím, že si lidé krátili čas šoupáním mincí po stolu. Jelikož se hra dala hrát všude, kde byl stůl, masově se rozšířila a začala se zdokonalovat, až dostala svůj, speciálně upravený stůl. V průběhu 19. století se díky anglickým emigrantům dostala také do Ameriky a postupně se rozšiřovala.

Její vrcholné období znovuzrozené slávy byl začátek minulého století.
Dnes SHUFFELBOARD prožívá svoji renezanci a získává davy příznivců také v Evropě. Ve světě se používá víc než milión stolů SHUFFLEBOARD, které jsou vyráběny podle přísných norem.

Podstata hry SHUFFELBOARD:

Získávání co nejvíce bodů i za cenu vyřazení hracích kamenů soupeře z hrací plochy. Vlastní kámen musí hráč dostat na co nejcennější pole.

Jedinečnost této hry spočívá i v tom, že i menší děti jsou rovnocennými soupeři pro dospělé a mohou s přehledem vyhrát.

Provedení:

  • výška 4,5 cm, délka: 200 cm, šířka: 41 cm.
  • Obsahuje 30 hracích kamenů z leštěného bukového dřeva
  • Obsahuje posuvné víko pro uložení hracích kamenů
  • Hmotnost 15 kg

Vysoce kvalitní shuffel board pro celou rodinu! Tato deska má oficiální délku 2 metry. Výška a šířka desky činí 4,5 a 41 cm.

Pravidla hry:

Účel hry
Účelem hry je šoupnout všechny 4 kameny střídavě s protihráčem tak, aby dosáhly co nejvyššího scóre, a to aniž by spadly do žlábku na konci stolu.

2 hráči – jak hrát
Hráči stojí na stejném konci stolu Shuffleboard. Hráči si hodí korunou nebo si jinak určí, kdo bude házet první kámen a jakou barvu kamenů bude mít. (Výhodou je házet jako poslední.) První hráč hodí svůj kámen směrem k druhé straně stolu, která se stává bodovaným koncem. Jeho protihráč potom hází svůj kámen podobným způsobem a snaží se shodit kámen prvního hráče. Hráči potom házejí střídavě, dokud nehodí všech 8 kamenů. Po jejich hození je dokončeno jedno kolo. Hráč, jehož vedoucí kámen je nejvzdálenější je vítězem kola. Scóre vítěze se sečte a zapíše se na výsledkovou tabuli. Hráči potom přejdou na druhou stranu stolu, kde jsou kameny. Hraje se další kolo, a to stejným způsobem jako první. Vítěz předcházejícího kola hází jako první. Hra pokračuje tak dlouho, dokud některý z hráčů nedosáhne 15 bodů.

4 hráči – jak hrát
Hrají 2 týmy po 2 hráčích. Každý hráč z týmu stojí na jednom konci stolu. Po hození korunou nebo jiném určení, který tým bude házet jako první a jakou barvu kamenů budou mít, hra začne stejným způsobem jako u hry dvou hráčů – první hráč hodí svůj kámen směrem k druhé straně stolu, která se stává bodovaným koncem. Protihráč, který je vedle něj potom hází svůj kámen podobným způsobem. Tito dva hráči potom střídavě hází, a to dokud nehodí všech 8 kamenů. Po jejich hození končí jedno kolo. Hráč, jehož vedoucí kámen je nejvzdálenější (od hráčů, kteří hráli kolo) je vítězem kola. Scóre vítěze se sečte a zapíše se na výsledkovou tabuli. Hráči, kteří jsou na druhé straně stolu (kde jsou kameny) odklidí kameny a začíná další kolo z jejich strany stolu a spoluhráč vítěze minulého kola hází jako první. Hra pokračuje tak dlouho, dokud některý z týmů nedosáhne 21 bodů.

Způsob bodování
Po hození všech kamenů je hráč, jehož vedoucí kámen je nejdále od hracího konce vítězem kola. Scóre vítěze = sečtou se hodnoty všech kamenů, které leží před kameny poraženého hráče. Body získává pouze vítěz kola.

 

Počet hráčů: 2-4 nebo týmy Komunikace: Hodnocení her
Doba hraní: 30 minut Strategie: Hodnocení venkovních her
Věk hráčů: od 4 let Náhoda: Hry hodnocení
Náročnost přípravy: snadná  

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SHUFFLEBOARD
Hmotnost: 15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.