TOPA Jak dědeček měnil - 12 kostek

Kód: T30215
Neohodnoceno
Značka: Topa
250 Kč –6 %
TOPA Jak dědeček měnil - 12 kostek
250 Kč –6 % 235 Kč
Skladem

470

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylo to jednou brzy z jara, když se rozvodnila řeka Berounka. Dědeček z divoké řeky zachránil bohatého kupce, který neuměl plavat. Ten pak zachránce pozval do paláce... Nepamatujete si jak pohádka pokračuje? Nevadí, kostičky obsahují jako bonus i leporelo s celou převyprávěnou pohádkou.

S kostičkami ilustrovanými M. F. Kvěchovou si kluci a holčičky vydrží hrát dlouhé hodiny. Procvičí si při tom prostorovou představivost i jemnou motoriku prstů a rodiče zavzpomínají na tradiční pohádku svého mládí. Skládání kostek dětem usnadní předlohy obrázků s celou pohádkou, jež jsou v každém balení. Ti šikovnější umí kostičky složit i z paměti bez předloh. A až děti skládání obrázků přestane bavit, postaví komín, jaký jste doma ještě neměli!

Popis kubusu


Obrázky české autorky a ilustrátorky Marie Fischerové - Kvěchové
Součástí balení je leporelo s celou pohádkou a obrázkovými předlohami

Balení po 12 kusech (3 x 4 kusy kostek)

Velikost kostek 3.7 cm

Baleno do papírové krabičky s potiskem

Hmotnost 360 g

Atestováno státní zkušebnou ČR

Materiály použité pro výrobu kostek

Kostky se vyrábějí ze zdravotně nezávadných materiálů a podrobují se přísným testům státní zkušebny ČR.
Použité dřevo je smrkové a pochází z lesů v Podkrkonoší, obrázky nalepené na kostičky jsou tištěny offsetovou technologií a jsou lakovány zdravotně nezávadným lakem tak, aby při olizování nemohlo dojít k setření nebo uvolnění barvy.
Kostky jsou zabaleny v pevné potištěné papírové krabičce, na níž jsou kromě povinných údajů zobrazeny i motivy všech šesti obrázků.
Postup skládání kostek

Skládání kostek vychází z podobného principu jako puzzle, kdy se dohromady vytváří jeden obrázek. Všechny kostky však mají stejný tvar, jsou větší a je jich méně. Skládání je tedy z tohoto pohledu jednodušší. Na druhou stranu se ilustrace Popelky nacházejí ze všech šesti stran kostek a děti tak musí přemýšlet, k jakému motivu konkrétní strana patří.
Jednodušší možností, jak kostičky poskládat do výsledného obrázku, je skládání podle předlohy. Součástí každého kubusu jsou vložené předlohy jednotlivých obrázků ve stejné velikosti, jako je obrázek na kostičkách a děti si tak kostky skládají přímo na tento vzorový obrázek. Skládání je tak opravdu jednoduché i pro menší děti.
Obtížnější cestou je skládání kostiček bez předlohy. To vyžaduje více prostorové představivosti a také trpělivosti.

Rodinná firma "TOPA Toys s.r.o." vznikla v roce 2013 jako přímý nástupce provozovny vedené od r. 1997 Petrem Žalským. Ten výrobu kostiček odkoupil od postupně zanikající společnosti  TOFA Semily a.s.

Tradice obrázkových kostek vyráběných v naší provozovně tudíž sahá až do roku 1952, kdy tehdejší národní podnik TOFA provozovnu ve Staré Pace otevřel.

Postup výroby

Výrobu lze popsat jako kombinaci poloautomatické výrobní linky a manuální práce a celý proces je integrován do prostor provozovny ve Staré Pace v Podkrkonoší. Provozovna sestává z hlavního objektu s linkou pro výrobu kubusů od pořezu kostek až po balení hotových výrobků, dále z venkovní skladové plochy určené pro přirozené vysoušení řeziva, čtyř sušáren a dvou skladových hal.

Doplňkové parametry

Kategorie: TOPA KOSTKY
Hmotnost: 0.36 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.