TOPA Sněhurka - 20 kostek

Kód: T33204
Neohodnoceno
Značka: Topa
250 Kč –6 %
TOPA Sněhurka - 20 kostek
250 Kč –6 % 235 Kč
Skladem

470

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ukousne si Sněhurka z otráveného jablíčka a usne navěky? Pomohou jí trpaslíci, když se vrátí z roboty domů do chaloupky? A nebo zakletou Sněhurku probudí krásný princ?
Dopřejte tuto krásnou hračku i svým ratolestem. Nechť i ony prožívají osudy zlé macechy, krále, Sněhurky i sedmi trpaslíků a zjistí, odkud pochází ta nekonečně známá věta:
Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo je na světě nejkrásnější?
Vyrábíme i v menším provedení: Sněhurka - 12 kostek

Popis kubusu

  • Obrázky na motivy pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků
  • Balení obsahuje 20 kostek (5 x 4 kusy) o velikosti 3.7cm a šest vložených obrázků jako předlohy pro skládání
  • Baleno do potištěné papírové krabičky s vnějšími rozměry 256x207x40mm
  • Hmotnost výrobku 600 g
  • Atestováno státní zkušebnou ČR


Materiály použité pro výrobu kostek

Kostky se vyrábějí ze zdravotně nezávadných materiálů a podrobují se přísným testům státní zkušebny ČR.
Použité dřevo je smrkové a pochází z lesů v Podkrkonoší, obrázky nalepené na kostičky jsou tištěny offsetovou technologií a jsou lakovány zdravotně nezávadným lakem tak, aby při olizování nemohlo dojít k setření nebo uvolnění barvy.
Kostky jsou zabaleny v pevné potištěné papírové krabičce, na níž jsou kromě povinných údajů zobrazeny i motivy všech šesti obrázků.
Postup skládání kostek

Skládání kostek vychází z podobného principu jako puzzle, kdy se dohromady vytváří jeden obrázek. Všechny kostky však mají stejný tvar, jsou větší a je jich méně. Skládání je tedy z tohoto pohledu jednodušší. Na druhou stranu se ilustrace Popelky nacházejí ze všech šesti stran kostek a děti tak musí přemýšlet, k jakému motivu konkrétní strana patří.
Jednodušší možností, jak kostičky poskládat do výsledného obrázku, je skládání podle předlohy. Součástí každého kubusu jsou vložené předlohy jednotlivých obrázků ve stejné velikosti, jako je obrázek na kostičkách a děti si tak kostky skládají přímo na tento vzorový obrázek. Skládání je tak opravdu jednoduché i pro menší děti.
Obtížnější cestou je skládání kostiček bez předlohy. To vyžaduje více prostorové představivosti a také trpělivosti.

Rodinná firma "TOPA Toys s.r.o." vznikla v roce 2013 jako přímý nástupce provozovny vedené od r. 1997 Petrem Žalským. Ten výrobu kostiček odkoupil od postupně zanikající společnosti  TOFA Semily a.s.

Tradice obrázkových kostek vyráběných v naší provozovně tudíž sahá až do roku 1952, kdy tehdejší národní podnik TOFA provozovnu ve Staré Pace otevřel.

Postup výroby

Výrobu lze popsat jako kombinaci poloautomatické výrobní linky a manuální práce a celý proces je integrován do prostor provozovny ve Staré Pace v Podkrkonoší. Provozovna sestává z hlavního objektu s linkou pro výrobu kubusů od pořezu kostek až po balení hotových výrobků, dále z venkovní skladové plochy určené pro přirozené vysoušení řeziva, čtyř sušáren a dvou skladových hal.

Doplňkové parametry

Kategorie: TOPA KOSTKY
Hmotnost: 0.6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.