Zahradní šachy XXL

Kód: REME01
Neohodnoceno
15 890 Kč 13 132 Kč bez DPH
Expedujeme do 24 hodin
Příplatek za dopravu z Prahy ?

14

Zahradní šachy jsou vyrobené z umělé hmoty. Jsou tak odolné proti počasí a zároveň lehké, takže hrát mohou i ti nejmenší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZAHRADNÍ ŠACHY

Plastové šachové figury vysoké 45-65 cm. Výška krále je 60 cm. Kompletní šachy pro zahradní šachový turnaj.

Tyto šachové figurky se vyznačují vysokou stabilitou a detailním propracováním. Figurky jsou lehké a můžou s nimi hrát i děti. Pro větší stabilitu je možné u každé figurky odšroubovat spodní díl a naplnit ho třeba vodou nebo pískem.

Figurky jsou vyrobené z plastu a mohou zůstat venku za deště i mrazu.

K těmto figurkám doporučujeme velikost šachového pole 40 × 40 cm.

Šachy jsou klasická desková hra pro dva hráče. Název šachy vznikl z perského slova šáh, což znamená panovník. Hra vznikla v 15. století v jižní Evropě právě úpravou perské hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga. První moderní šachový turnaj se konal v Londýně roku 1851. Od konce 19. století rychle rostl počet každoročně konaných mistrovských turnajů a zápasů. Roku 1914 ruský car Mikuláš II. poprvé formálně udělil titul „šachový velmistr“. Na tuto tradici později navázala Mezinárodní šachová federace (Fédération Internationale des Échecs, zkratka FIDE), založená roku 1924 v Paříži. Roku 1927 byl založen titul „mistryně světa“ výhradně pro ženy. Jeho první držitelkou se stala česko-anglická šachistka Věra Menčíková.

Zahradní šachy jsou vyrobené z umělé hmoty. Jsou tak odolné proti počasí a zároveň lehké, takže hrát mohou i ti nejmenší. Jsou vhodnou zábavou pro Vaše hotelové hosty, šachovnici si můžete postavit na své zahradě či terase a uspořádat pro přátele šachový turnaj. 

Jsou vhodnou zábavou pro Vaše hotelové hosty, šachovnici si můžete postavit na své zahradě či terase a uspořádat pro přátele šachový turnaj. Tyto zahradní šachy jsou vhodným doplňkem rekreačních zařízení, lázeňských domů, zahrad, parků, bazénů či aquaparků. Sada obsahuje všech 32 šachových figur. Pokud se stane, že se Vám nějaká figurka ?zatoulá?, je možné ji na objednávku dokoupit samostatně.

Doplňkové parametry

Kategorie: ZAHRADNÍ ŠACHY
Hmotnost: 20 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.